ارمغان سلامتیادامه مطلب

وزارت بهداشت در آستانه سال تحصیلی جدید، اقدام به تدوین و ارائه بسته های اطلاعاتی و آموزشی ویژه کوله پشتی به والدین و دانش آموزان مقطع دبیرستان و دبستان کرده است.ادامه مطلب
موضوعات: خلاقیت , اخلاقی , مذهبی , بهداشت روان , 

اصطلاح اختلالات رفتاری، بدون آنكه تعریف شود، تقریبا 85 سال پیش، وارد فرهنگ علم روان‌شناسی شده است. کارشناسان روان شناسی کودک در دانشگاه آکسفورد و دانشگاه پیتسبورگ می گویند اختلال رفتاری کودکان تا 5 سال یعنی تا سنین قبل از مهد کودک و مدرسه با مشکلات روانی در سالهای بعدی زندگی ارتباط دارد.
روز اول مدرسه رفتن برای تمام ما روز خاطره‌ انگیزی است. بعضی خاطره‌ها رنگ و بوی شادی و شور دارد و بعضی دیگر ترس و گریه. امروزه با تبلیغات گسترده و تغییر در روش‌های آموزشی و تربیتی  در مدارس، تعداد بچه‌هایی كه از مدرسه می‌ترسند كمتر از گذشته است، اما هنوز هم بچه‌هایی وجود دارند  كه روز اول مدرسه در میان بچه‌ها با چشمانی اشكبار دنبال مادران خود می‌گردند و از آن ها جدا نمی‌شوند.ادامه مطلب

محققان به دنبال شناسایی هرچه بیشتر مواد غذایی محافظت کننده در برابر سرطان هستند. در این میان انجمن سرطان آمریکا توصیه می کند انتخاب یک رژیم غذایی که وزن را در حد متعادل نگه دارد، برای پیشگیری از سرطان بسیار مهم است. با این حال توصیه انجمن سرطان آمریکا بر گنجاندن برخی مواد غذایی در رژیم روزانه به منظور محافظت در برابر سرطان است:


ادامه مطلب

تحقیقات جدید نشان می دهد زمانی که کودکان مبتلا به مشکلات خواب به علت اختلالات تنفسی باشند، بیشتر دچار ضعف تحصیلی خواهند شد. آپنه خواب در این میان به طور مستقیم منجر به مشکلات تحصیلی می شود. این اختلال با از بین بردن خواب خوب شبانه از میزان توجه و تمرکز کودکان در سنین مدرسه می کاهد.


ادامه مطلبادامه مطلب