ارمغان سلامتی

ما ایرانی‌ها مناسبت‌‌های جالبی داریم كه در تمام دنیا كم‌نظیر است.

برخی از آنها با طبیعت همگرایی خاصی دارند؛ مثل همین «شب یلدا».ادامه مطلب

مه دود زمانی اتفاق می افتد که سطح آلودگی هوا بالاتر از حد معمول است. این وضعیت می تواند مشکلات تنفسی برای برخی از افراد شود بنابراین پیدا کردن راه های ایمنی و محافظت از خود در این شرایط آب و هوایی اهمیت ویژه ای دارد.

به گزارش آوای سلامت مه دود در هر زمان از سال ممکن است اتفاق بیفتد اما در فصل تابستان و زمستان بیشتر شایع است.

منابع اصلی آلودگی هوا از جمله ترافیک و منابع صنعتی مانند کارخانه ها در بروز این اتفاق مقصرند آلاینده ها می توانند ذرات کوچک جامد مانند دوده باشند و یا بصورت گاز از جمله دی اکسید نیتروژن، دی اکسید گوگرد، منوکسید کربن و ازن در هوا باشند.ادامه مطلب
در گام های سریع زندگی در قرن 21، استرس یک امر اجتناب ناپذیر است و تکنولوژی همه افراد را به منابع مختلف استرس متصل کرده است. این در حالی است که تاثیر منفی استرس مزمن بر هر جنبه از سلامتی ما بر کسی پوشیده نیست و می تواند ناشی از خستگی آدرنال باشد.

به گزارش آوای سلامت غدد آدرنال واقع در بالای کلیه ها، نقش عمده ای در تولید هورمون ها بازی می کنند یعنی تقریبا 50 نوع مختلف از هورمون هایی که برای عملکرد مناسب بدن مورد نیاز هستند، توسط این غدد تولید می شوند. غدد آدرنال نقش مهمی در پاسخگویی به استرس دارند.
مصرف ادویه جات در رژیم غذایی علاوه بر عطر و طعمی که دارند، از نظر سلامتی بسیار مهم است. ادویه ها و گیاهان معطر علاوه بر اینکه مقدار کمی ویتامین، املاح و فیبر به غذا اضافه می کنند، حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که عوامل تخریب کننده سلول ها یعنی رادیکال های آزاد را خنثی کرده و سطح سلامتی را ارتقا می بخشند.

به گزارش آوای سلامت مفیدترین ادویه ها و گیاهان معطری که همه ما باید آنها را در رژیم غذایی خود مصرف کنیم، از این قرارند:
یکی از اهداف مهم تربیتی والدین این است که فرزندانی متعهد و مسئولیت پذیر تربیت کنند.

حال این مسئولیت پذیری هم باید در قبال خود و هم در برابر سایر اعضای خانواده باشد.
ادامه مطلب

برخلاف آنچه به کودکانمان آموخته ایم، سرماخوردگی تنها ناشی از قرار گرفتن در معرض سرما نیستند، بلکه می تواند توسط بیش از 200 ویروس ایجاد شود.

به گزارش آوای سلامت عوامل خطر ابتلا به سرماخوردگی در این میان شامل سن، کمبود خواب، افزایش استرس، زمان های مختلف سال و سیگار کشیدن است.


ادامه مطلب