ارمغان سلامتی


(طراح: مرتضی واحدی)

آرزو دارم بهاران مال تو
شاخه های یاس خندان مال تو
گر چه درویشان تهی دستند 
ولی ساده بودنهای باران مال تو
اگر به دنبال شروع تازه و تعیین هدف برای سالم زندگی کردن در سال جدید هستید، باید سه مرحله اصلی را به لیست اهدافتان در سال جدید اضافه کنید.ادامه مطلبفاطمه یعنی شرف،یعنی حجاب

فاطمه فخر زنان، روز حساب

فاطمه یعنی رضای کردگار

شاهکار خلقت پروردگارامیرالمۆمنین علی(علیه السلام) در خطبه‌ی متقین نهج البلاغه، به این نكته توصیه می فرمایند كه یكی از ویژگیهای پرهیزگاران، پیوند و ارتباط با ارحام و خویشاوندان است. با توجه به اهمیت این مسأله در اسلام و توصیه های فراوانی كه در دستورهای دینی نسبت به این موضوع رسیده است، برآنیم تا به تشریح ابعاد این مسأله و بیان آثار آن در دنیا و آخرت بپردازیم؛ امید است با دقت درین مسأله و ابعاد فردی و اجتماعی آن و نیز كاركردها و آثار آن، عموم افراد را با اهمیت این سنّت اسلامی كه در جامعه كنونی ما تا حدودی كم رنگ شده و بلكه می توان گفت به فراموشی سپرده شده است آشنا كرد و آنان را به انجام آن ترغیب و نسبت به ترك آن هشدار دهیم.

.

.

.

.ادامه مطلب

در زمان تدریس در دانشگاه پرینستون، دکتر حسابی تصمیم می گیرند سفره ی هفت سینی برای انیشتین و جمعی از بزرگترین دانشمندان دنیا از جمله "بور"، "فرمی"، "شوریندگر" و "دیراگ" و دیگر استادان دانشگاه بچینند و ایشان را برای سال نو دعوت کنند...

آقای دکتر خودشان کارت های دعوت را طراحی می کنند و حاشیه ی آن را با گل های نیلوفر که زیر ستون های تخت جمشید هست (لوتوس) تزئین می کنند و منشا و مفهوم این گل ها را هم توضیح می دهند.

چون می دانستند وقتی ریشه مشخص شود برای طرف مقابل دلدادگی ایجاد می کند.

دکتر می گفت:

.

.

.

.

.ادامه مطلب

خشم و کینه را در خود نگه ندارید.

کاری کنید که امروز آخرین روزی باشد که اسیر ناراحتی‌های قدیمی هستید.

چیزی که در گذشته اتفاق افتاده است، فقط یک بخش از کتاب زندگی شماست.

فقط کافی است که کتاب را ورق بزنید.همه ما بخاطر تصمیمات خودمان و دیگران صدمه دیده‌ایم و بااینکه درد و ناراحتی ناشی از این تجربیات کاملاً طبیعی هستند، گاهی‌اوقات برای مدتی طولانی در شما می‌مانند. احساس خشم و کینه ما را وا می‌دارد که همان درد را دوباره و دوباره برای خودمان تکرار کنیم و فراموش کردن آن برایمان سخت شود.

بخشش چاره کار است. باعث می‌شود بتوانید بدون مقابله کردن با گذشته، روی آینده‌تان تمرکز کنید. برای دریافتن قدرت بی‌نهایت چیزی که در آینده اتفاق می‌افتد، باید هر چیزی که پشت سرتان است را ببخشید.

بدون بخشش، زخم‌ها هیچوقت خوب نمی‌شوند و رشد فردی شما حاصل نخواهد شد.

عبارت تاکیدی:

من ذهن خود را از بند گذشته رها می سازم.


دکتر محمدمهدی گلشنی
بی سوادان آینده، آنهایی نیستند که نمی توانند بخوانند و بنویسند،

بلکه آنهایی هستند که نمی توانند

یاد بگیرند از یاد ببرند و دوباره بیاموزند.


روان ایران
مداد را وقتی تراش می خورد درست است  از آن کم و کاسته می شود اما روان تر و راحت تر می نویسد.

مصیبت ها هم مثل مداد تراشند؛ درست است از ما کم و کسر می کنند اما سیر و حرکت ما را در راه خدا روان تر و آسان ترمی کنند؛

این است که قرآن کریم می فرماید:

      " ان مع العسر یسرا"

از این عسرت ها و سختی ها رنجیده خاطر مباش! چون آنها با خود راحتی ها و محبت ها را به ارمغان می آورند و البته بهره مند خواهی شد.

روانشناسی و مشاوره صدرا