ارمغان سلامتی

برای بهبود آکنه ماست، میوه ها و سبزیجات مناسب ولی غذاهای آماده، فست فودها، شیر و شکلات نامناسب هستند....ادامه مطلببه گزارش آوای سلامت، در پیام دکتر سید حسن هاشمی آمده است:
ادامه مطلب
کمبود هر ماده مغذی در بدن تبعاتی دارد که کمبود فیبر نیز از این امر مستثنا نیست. اگر رژیم غذایی تان به گونه ای باشد که روزانه 25 تا 30 میلی گرم فیبر مورد نظر را دریافت نکنید دچار مشکلاتی می شوید که مهمترین آن ها ابتلا به بیماری های قلبی و خدای نکرده سرطان است. در این مطلب قصد داریم نگاهی به علائم کمبود فیبر در بدن بیندازیم.ادامه مطلب

دنیای اطراف ما به دلایل متعددی پر از انواع سموم است، اما می توانیم کارهایی انجام دهیم تا اثر این سموم بر بدن مان کمتر شود.

بر خلاف باورهای رایج، التهاب به خودی خود مضر نیست. در حقیقت التهاب، واکنش بدن سالم نسبت به آسیب فیزیکی است؛ به این التهاب، التهاب حاد می گویند. التهاب حاد، یک واکنش ضروری است که به بدن اجازه می دهد بعد از یک حادثه ی فیزیکی خودش را درمان کند، مثل شکستگی استخوان، بریدن انگشت. التهاب از این نوع، مواد مضر و مشکل ساز را در دام می اندازد تا از سیستم بدن حذفشان کند.ادامه مطلب

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که تشخیص آن به دلیل شباهت علائمش با دیگر شرایط پزشکی اغلب نادیده گرفته می شود. این بیماری می تواند قسمتهای مختلفی از بدن رادرگیر کند، شامل: پوست، مفاصل، قلب، ریه، خون، کلیه ها و مغز. لوپوس به عنوان خاموش ترین بیماری خود ایمنی شناخته شده است.

در صورت مشاهده حداقل 4 نوع از علائمی که در زیر به آنها اشاره می شود، حتما باید برای تشخیص این بیماری به پزشک مراجعه کنید:ادامه مطلبروی تصویر کلیک کنید.


ادامه مطلب

دکتر هاشمی با تاکید بر اهمیت فرهنگسازی در مسئله خودمراقبتی و پیشگیری در جامعه گفت: با زبان معمول فرهنگسازی این امر موثر واقع نشده و برای این مهم باید از زبان دیگری استفاده کرد و به نظر می رسد بخش عمده ای از این زبان در اختیار هنر است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هنرمندان می توانند با همراهی بیش از پیش با حوزه سلامت و جشنواره سلامت، به فرهنگسازی پیشگیری و خودمراقبتی در جامعه کمک کنند.ادامه مطلب

بر روی رضا شمس امامت صلوات

بر شافع ما روز قیامت صلوات


در شام ولادتش که شادند همه

بفرست بر این روح کرامت صلوات صلوات