ارمغان سلامتی

آدم ها اغلب آنطور که دلشان می خواهد باشند می نمایند، نه آنطور  که واقعا هستند،

بدتر از آن کسانی هستند که خود را مطابق سلیقه دیگران نشان می دهند،

اما کسی که خودسازی کرده و به ثبات شخصیتی رسیده است،

همواره ظاهر و باطنش یکی است و

قطعا چنین شخصی می تواند مورد وثوق و اطمینان واقع شود.

دیگران هرچه می خواهند فکر کنند یا بگویند ...

حتی اگر زخم زبان بزنند ...

اصل باشید و اصیل بمانید ...

که همواره نفیس تر و ارزشمند تر از کُپی خواهید بود...

جهان به داشتن انسان شریف و ارزشمند چون شما به خود می بالد.


"دکتر محمدمهدی گلشنی"
قرآن می فرماید یکی از ویژگی های بهشتیان داشتن چهره ی شاد است اسلام دین شادابی و نشاط است... سخنان حجت الاسلام دکتر ناصر رفیعی در برنامه اینک بهارروی تصویر کلیک کنید.
گفته شد اسلام تفریح و نشاط را از جمله نیازهای غریزی در انسان می داند و از این رو کسب شادکامی را نه تنها مذمت نمی کند، بلکه بدان ترغیب و تشویق نیز می نماید. نکته اساسی در این میان آن است که اسلام هر نوع لذت و شادی را تأیید نمی کند بلکه شادی هایی را مورد تأیید و ترغیب قرار می دهد که بتواند به رشد شخصیت آدمی یاری رساند و از غفلت او در لهویات جلوگیری نماید. در این نوشتار به بررسی برخی از راهها برای شاد زیستن اشاره می کنیم که از نظر اسلام مورد تأیید است.

شادی در قرآن از ریشه " فرح " گرفته شده ست. " فرح " عبارتست از لذت قلب و روح از رسیدن به آنچه که میل دارد.

در آیه 170 سوره مبارکه آل عمران خداوند می فرماید: «فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ » ؛ به آنچه خدا از فضل خود به آنان داده است شادمانند.

این شادمانی به خاطر فضل و بخشش الهی است که از آن به عنوان فضیلت اخلاقی یاد شده است. این نوع شادی از بهترین انواع شادی هاست.

هم چنین در سوره رعد آیه 6 خداوند می فرماید: «قُلْ بِفَضْلِ اللّهِ وَبِرَحْمَتِهِ فَبِذَلِكَ فَلْیَفْرَحُواْ هُوَ خَیْرٌ مِّمَّا یَجْمَعُونَ » ؛ بگو : به فضل خدا و رحمت او شادمان شوند ، زیرا این دو از هر چه می اندوزند بهتر است .

در این آیه خداوند خطاب به بنده اش، تأکید می کند که شاد باش! مفهوم شادی مجموعاً 25 بار با الفاظ مختلف در قرآن آمده است.ادامه مطلب

اینطور ثابت شده که استرس و اضطراب شدید می تواند اثرات مخربی روی سلامت جسم داشته باشد.ادامه مطلب
روی تصویر کلیک کنید.
 7- 1 اردیبهشت 1396 هفته سلامت

«زندگی سالم با نشاط و امید»
ادامه مطلبروی تصویر کلیک کنید.اجتناب از محرک های آلرژی بهترین راه برای مقابله با علائم آلرژی است اما رعایت کردن یک رژیم غذایی مناسب و متعادل نیز راهی برای تسکین این علائم محسوب می شود.ادامه مطلب

ورزش نه تنها برای بهبود سلامت جسمی مفید است، بلکه به عنوان نوعی دارو برای بسیاری از چالش های سلامت روان می تواند نقش داشته باشد.ادامه مطلب