ارمغان سلامتی

اگر همیشه در سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی به دنبال خرید محصولات غذایی کم چرب هستید، باید این حقیقت را باور داشته باشید که چربی ها برای سلامتی شما به اندازه سبزیجات و میوه ها و سایر مواد مغذی، مفیدند. چربی های مفید برای بهبود سطح انرژی، کمک به رشد مغز، کمک به جذب ویتامین ها و سایر اعمال حیاتی بدن ضروری هستند. در اینجا ۶ علامتی که به شما هشدار می دهد باید از رژیم های بسیار کم چرب فاصله بگیرید، معرفی شده است:ادامه مطلب
چرا در رسیدن به برخی اهداف خود موفق بوده اید اما به دیگر اهدافتان نرسیده اید؟ اگر به جواب نرسیده اید باید بیان کنم شما در این امر تنها نیستید. حتی افراد نخبه و با موفقیت های فراوان هم در درک این که چرا موفق شده اند یا شکست خورده اند ناتوانند. جواب معروفی که بیان می کند شما با استعدادهایی به دنیا آمده اید و بعضی استعدادها را ندارید تنها یک بخش از این معما است. در حقیقت، دهه ها مطالعه روی مسئله موفقیت به این نتیجه رسیده است که افراد بیش از آنچه به خاطر این که “چه کسی هستند” موفق شوند به خاطر اینکه” چه کرده اند” موفق شده اند. در ادامه چند کار که افراد موفق به طرز متفاوتی انجام می دهند بیان شده است:ادامه مطلب

خدایا، خروج از ماه مبارک را برای ما مقارن با خروج از تمامی گناهان قرار بده.

"الهی آمین"
اغلب ما حتی لحظه‌ای به فرم بدنمان فکر نمی ‌کنیم و به جای آن فقط سعی می ‌کنیم لباس ‌هایی تهیه کنیم که انداممان را بهتر نشان دهند.

شکل بدن تنها ظاهر یک نفر را توصیف نمی‌ کند، بلکه اطلاعاتی درباره وضعیت سلامت کلی نیز به ما می‌ دهد.ادامه مطلب

علائم برخی از شرایط بهداشتی در تابستان و در طول گرما میل به وخیم شدن دارد و در صورت تجربه این علائم باید فورا با پزشک در تماس بود.

در اینجا ۴ مشکل بهداشتی که در تابستان بیشتر شاهد وخیم شدن علائم آنها هستید، معرفی شده است:ادامه مطلب

آلپورت روانشناس عقیده دارد :

وقتی که از کسی انتقاد می کنیم، داریم به نوعی دست به جراحی شخصیت می زنیم، همانند جراحی که می خواهد توموری را از بدن بیماری خارج کند و هنگام جراحی مواظب است رگ و پی های سالم اطراف تومور آسیب نبیند!!!

پس هنگامی که تیغ انتقاد را در دست می گیریم همان قسمتی را که باید زیر تیغ ببریم و مواظب قسمتهای سالم شخصیت باشیم!

مثلا وقتی كسی را می خواهیم به خاطر عدم مسئولیت پذیری انتقاد کنیم، نباید از واژه های مثل از تو ناامید شدم! یا تو هیچی نمیشی و غیره که کل شخصیت را زیر سوال میبرد استفاده کنیم، راه درست اینست كه پس از گوشزد کردن نکات مثبت شخصیت فرد که مطمئنا همه دارا می باشند از عدم مسولیت پذیری وی انتقاد كنیم.