ارمغان سلامتی

رژیم های غذایی سرشار از گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده، با افزایش خطر ابتلا به برخی سرطان ها از جمله سرطان روده مرتبط است. برخی تحقیقات نیز حاکی از آنند که خوردن میزان زیادی گوشت فرآوری شده خطر ابتلا به بیماری های قلبی را نیز افزایش می دهد.ادامه مطلب

گاهی داشتن سبک زندگی سالم و حرکت در جاده‌ی سلامتی بسیار پیچیده به نظر می‌رسد. حتی ممکن است تبلیغات وسیع رسانه‌ای و نیز متخصصان توصیه‌هایی دشوار برای داشتن زندگی سالم ارائه کنند. در حالی که زندگی با سلامتی کامل چندان هم نیاز به پیچیدگی ندارد. برای دستیابی به بیشینه‌ی سلامتی، لازم است هر روز پنج نکته را رعایت کنیم.ادامه مطلب

1- جرئت داشتن به جای پرخاشگری

2- توجه به زمان اكنون و اجتناب از مراجعه به سوابق امر

3- اجتناب از پرگویی و نپرداختن به جزئیات

4- اجتناب از داوری

5- صداقت داشتن و توجیه واقعیت ها به جای كمال طلبی

6- اجتناب از سرزنش

7- گوش كردن پویا

8- پرداختن به یك موضوع بخصوص در هر زمان

9- توجه به راه حل به جای تلاش برای اثبات نظریه خود.

در خانواده موفق مقررات پنهان، مطرح و بررسی می شود. آنچه مطرح ناشدنی باقی می ماند بسیار جزئی است. در این شرایط فرزندان خانواده تحت تأثیر باورهای ناگفته ی پدر و مادر آسیب نمی بینند.

در یك رابطه ی زناشویی سالم، اتصال و وابستگی به دلیل میل است و نه صرفاً از روی نیاز، در این شرایط هر كدام در جهت و جانب كامل شدن كم و بیش درحركتند. زن و شوهری كه از كامل بودن یكدیگر حمایت و حراست می كنند به هم می پیوندند و رشد می كنند. هر كدام با كم كردن كنترل، انتقاد، سرزنش و داوری به رشد دیگری كمك می كند. در خانواده های زنده و بالنده، به طور مداوم شاهد الگوهای متفاوتی هستیم. ارتباط ها مستقیم، واضح، صریح و صمیمانه است. قاعده ها قابل انعطاف، انسانی، مقتضی و دستخوش تغییر است و پیوند با اجتماع نیز بارز و امید بخش می باشد.


منبع: تبیان
چقدر روشن بود راهی که می ‏رفتند! 

انگار قلب‏هاشان یکی شده بود!

پاهایشان، آنها را به سوی قرارگاهی می‏ کشاند؛ قرارگاهی در گوشه ‏ای از برهوتِ دنیا؛ غدیرخم را می ‏گویم.

آن برکه‏ ای که همیشه بوی تنهایی می‏ داد، اینک زمینه رشدِ ایمان و اتحاد شده بود!

این‏بار سکوت اندوهبارش را با فریاد «هر که من مولای اویم پس این علی مولای اوست» می ‏شکست!

این‏بار، هویتِ خود را میان آن تجمع عظیم انسانی پیدا می ‏کرد!

آن آبگیرِ پوسیده، با اعتقاد به کلمه «اللّه‏»، رنگ گرفت و غدیرخم شد؛ غدیرخمی که شاید تنها یک واسطه بود برای رسیدن به سه راهیِ انسانیت؛ جایی که نه مصر بود، نه حجاز و نه عراق، اما آسمان بود.

و اینک دست‏هایی که برای بیعت با عشق و بیداری و اتحاد، گره خورده ‏اند تا فریادِ "یا محمد" و "یا علی" را با شیوایی و رسایی هرچه تمام ‏تر، در گوش آسمان سردهند...!


منبع: تبیان
موضوعات: مذهبی , اخلاقی , 

ورزش کگل مجموعه‌ای از تمرینات انقباضی – انبساطی است که برای تقویت عضلات دیافراگم لگنی انجام می‌شوند. دیافراگم لگنی به ناحیه‌ی بین دو باسن که اندام تناسلی را نگه می‌دارد اطلاق می‌شود. دیافراگم لگنی از عضلات و بافت‌هایی تشکیل شده است که در انتهای لگن، یک همسترینگ را تشکیل می‌دهند. اگر دیافراگم لگنی ضعیف باشد، مشکلاتی برای فرد ایجاد می‌شود که از آن میان می‌توان به بی‌اختیاری در دفع ادرار و مدفوع اشاره کرد. یکی از ویژگی‌های خوب تمرینات کگل این است که وقتی‌ چگونگی انجام آن را یاد گرفتید، می‌توانید در هر زمان و مکانی، خواه در صف بانک یا پشت کامپیوتر با انجام تمرینات کگل به تقویت عضلات دیافراگم لگنی خود بپردازید. درادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با تمرینات کگل آشنا شوید.ادامه مطلب

انتخاب غذاهای سالم به طرز باور نکردنی در داشتن تندرستی طولانی مدت مؤثر است. در واقع شما آنچه که می‌خورید، هستید! از همین رو، غذاهای سالم بخورید و بدنتان را با مراقبت و احترام گذاشتن به آن دریابید.

شایسته است که با درست کردن و انتخاب غذاهای سالم، نیروی روزانه بدن خود را تأمین کنید. کلید یادگیریِ "چگونه غذای سالم بخوریم؟" دانستن این است که، مغذی‌ترین مواد غذایی که تأثیر مثبت بر درون و بیرون بدن شما می‌گذارد، را برای مصرف انتخاب کنید.

بدن دارای پنج لایه است: فیزیکی، انرژی، ذهنی - عاطفی، عقل و دانش و معنویت.ادامه مطلب

علم تغذیه می گوید "تو چیزی هستی که می خوری" این فقط یک جمله نیست. غذایی که شما می خورید، تاثیر قوی روی روحیه شما می گذارد. همانطور که انتخاب های غذایی ناسالم به همراه کمبود ویتامین ها یا مواد معدنی، شما را افسرده می کند، عکس این قضیه هم وجود دارد. وقتی شما غذاهای سالم می خورید، مغزتان مواد شیمیایی از قبیل سروتونین، استیل کولین، نوراپی نفرین، و دوپامین آزاد می کند که باعث ایجاد احساس شادی می شوند، افسردگی را کاهش و انرژی را افزایش می دهند.ادامه مطلب

مدتهای مدیدی است که از عسل به عنوان درمان طبیعی برای بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. عسل خواص آنتی اکسیدانی، ضدباکتری، ضد التهابی ضد قارچ دارد. آرامبخش است و به کاهش مشکلات تنفسی کمک می کند. در عین حال، شیر میان سایر نوشیدنی ها حاوی ویتامین های ب کمپلکس، ویتامین آ و دی و مواد معدنی مانند کلسیم، پروتئین حیوانی و اسید لاکتیک است. ترکیب شیر به همراه عسل خواص باورنکردنی برای ارتقای سطح سلامت دارد:
ادامه مطلب